Miele

Gagans AnandsVienmēr dumpoties, nekad nestāvēt uz vietas

Ja kāds saka “Tas ir īsts Gagans!”, viņš laikam domā, ka Gagans Anands tieši stāv virtuvē un nodarbojas ar burvestībām. Jo gatavošana ir viņa dzīve – un, ja 2015.–2018. gada “Āzijas labākā restorāna” konkursa uzvarētājam prasa, ar to var radīt neparasto.

“Es radīšu ēdienus, par kādiem neviens nekad nav uzdrošinājies sapņot.”
Gagans AnandsLabākais Āzijas restorāns 2015.–2018. gadā

Slavenā Bangkokas “Gaggan” īpašnieks un šefpavārs iedvesmu sev rod visur – un it īpaši mūzikā. Gaganam patīk roks un viņš pats ir bundzinieks, tas arī varētu izskaidrot, kāpēc viņa ēdieniem piemīt šī ļoti īpašā plūsma un ritms.

Radoša plūsma ir vārti uz neparastu vietu

“Šis stāvoklis, kad viss ir plūsmā, tā ir brīvība. Pārāk ilgus gadus mums šefpavāriem tika teikts, kas mums ir jādara un ko mēs drīkstam. Mūsdienu pasaule ir daudz progresīvāka, modernāka – tagad beidzot drīkstam paskatīties pāri šķīvja malai un sajaukt garšvielas, piedevas un dažādas virtuves visos iespējamajos veidos.”

Gagans vienmēr ir pārvarējis iespējamā robežas. Kad viņš ievēroja, ka restorānos, kuros viņš strādāja agrāk, viņš kā pavārs vairs nevarēja brīvi izpausties, viņš pats atvēra savu restorānu. Kopš tā laika viņam ir strauji veicies arvien labāk. Un tā kā tajā vairs nav nekādu ierobežojumu viņam pašam, viņš uzskata, ka nedrīkst būt nekādi ierobežojumi arī viņa līdzstrādniekiem un viesiem. Katra komandas ideja tiek uztverta nopietni un restorānā nepastāv nekāda etiķete. Gaganam ir svarīgi, lai katrs varētu brīvi attīstīt savu radošumu un gaumi.

“Kad mēs radām ēdienus, mēs nesekojam nekādam radošajam procesam. Nav nekādu noteikumu.”

Gagans un Adzuma

Gaganu ļoti ietekmēja Adzumas Makoto ledus skulptūras – un tas, kā mākslinieks var radīt kaut ko tik neredzētu. Viņš uzreiz saprata, ka ir atradis radošu partneri, ar kuru viņš var intuitīvi sastrādāties un sasniegt tādas radošuma virsotnes, kādas neviens nekad nav uzskatījis par iespējamām.

Padarīt neiespējamo iespējamu: gatavošana ar dialoga krāsni

“Mēs, šefpavāri, esam burvji un tāpēc mums vajag savas pareizās burvju iekārtas” – un Gagana gadījumā tā ir dialoga krāsns. Adzumas ledus skulptūru iedvesmots, viņš vēlējās izveidot kulinārijas kompozīciju, kas spēlētos ne tikai ar ledu, bet arī ar uguni. Apbrīnojamais rezultāts: krabja kāja, kas vienā pusē ir izvārīta un otrā pusē vēl jēla un piepildīta ar ledu. Tādējādi Gagans parādīja ne tikai pats savu radošumu, bet arī dialoga krāsns unikālās iespējas.

Anands nevarēja atturēties no mazumiņa savas dzimtenes pievienošanas savam ēdienam un tāpēc kā pamata garšvielu izmantoja kariju. Tad viņš ar dialoga krāsns inovatīvo tehnoloģiju ēdiena pamatdaļu, krabja kāju, vienā pusē izvārīja un otrā pusē aptina ar foliju, lai tā paliktu jēla un ledus tajā nekustu.

“Ar tehnoloģiju, kas ir mūsu rīcībā, mēs varam konkurēt pat ar dieviem. Un tas arī ir iemesls, kāpēc šodien gatavošana ir neparastāka kā jebkad agrāk.”