Miele

Helēna Rizu Notikumi mums visapkārt to vien gaida, lai tos atklātu

Sevis parādīšana no labākās puses atzītajai augstākās klases pavārei Helēnai Rizu nozīmē būt atvērtai jaunajam un vienmēr vēlēties pārspēt pašai sevi. Viņa uzskata, ka iedvesmu robežu pārsniegšanai var atrast visur – ja tikai izvēlas pareizo perspektīvu.

“Es uzskatu, ka neparasto var radīt, ja dara to, kas patīk, un ieliek tajā visu sirdi.”
Helēna Rizu Pasaulē pazīstama augstākās klases pavāre

Helēnas Sanpaulu restorāna “MANÍ” centrā ir brazīliešu un eiropiešu virtuves saplūšana. Viņa ir pārliecināta, ka ietekmju, kultūru un pieredžu apvienojums katru atsevišķi un visu kopā paceļ jaunā, augstākā līmenī.

Pasaules iedvesmoti

“Es varu gūt iedvesmu no kādas ēdiena piedevas vai ceļojuma. Bet es varu arī izlasīt grāmatu, kurā ir kaut kas interesants, – un tas man rada ideju kādam ēdienam”.

Helēna vienmēr gribēja apskatīt pasauli, iemācīties jaunas lietas un atrast savā dzīvē šo neparasto mīlestību. Kā ikvienam, kurš gandrīz visur atpazīst dabas skaistumu, viņas ceļš veda no arhitektūras studijām caur modeles darbu līdz viņas lielākajai kaislībai – gatavošanai. Brazīliete ir dzīvojusi un strādājusi dažādās Eiropas pilsētās un tur mācījusies no vislabākajiem – un ne tikai virtuvē, bet arī dzīvei.

“Es esmu ļoti pārliecināta … ka kopā mēs varam radīt brīnumainas lietas.”

Helēna un Adzuma

Kā ikvienu, kuru iedvesmo dažādas kultūras, Helēnu aizrauj arī Japāna un japāņu kultūra – un ziedu mākslinieka Adzumas Makoto darbos viņa atrod “šo fokusu, kas ir arī japāņu virtuvē.” Augstākās klases pavāre bija sajūsmināta par to, kā Makoto ar iesaldēšanu varēja saglabāt ziedu dabisko skaistumu. Viņu sadarbībā viņa gribēja radīt maltīti, kas notur mirkli, aptur īstenību un aicina piedzīvot neparasto.

Kad laiks nozīmē visu: “Generation 7000” cepeškrāsns

Gatavošanā izšķirošs faktors ir laiks. Vai tas būtu laiks, kas ir nepieciešams kādas sastāvdaļas pagatavošanai, vai laiks, kuru viesis gaida savu ēdienu, – laikam ir jāsakrīt. Tāpēc arī Helēnu tik ļoti ietekmēja “Generation 7000” cepeškrāsns. Beidzot viņa var visā pilnībā paļauties uz iekārtas inovatīvo tehnoloģiju, kas vienmēr nodrošina nevainojamu rezultātu, un tādējādi viņa var ļaut brīvi izpausties savam radošumam. Vienlaikus viņai rodas brīvība koncentrēties uz sava ēdiena mākslinieciskajām niansēm un izvietot krāsas tā, ka viņas darbs nevainojami savienojas ar Makoto darbu un vienlaicīgi kontrastē ar to.

Makoto darbu krāsu iedvesmota, Helēna ar “Generation 7000” cepeškrāsni vispirms radīja zivju ēdienu – krāsu un piedevu uzvedumu: ar saldajiem kartupeļiem, pievienotiem ziedkāpostiem, cukīni un kraukšķīgiem ķiplokiem. Kā otro ēdienu viņa izvēlējās pīli un apvienoja to ar cigoriņiem, sīpoliem un mellenēm. Turklāt piedevas ap gaļu viņa izvietoja spārna formā, lai izteiktu lielo brīvību, kas katram ir jāatrod gatavošanas procesā.

“Es uzskatu, ka gatavošana ar šādām virtuves tehnoloģijām piešķir mums jaunu pašapziņu – tas ir ļoti nomierinoši. Manuprāt, tieši ar tām šodien ikviens var gatavot ļoti labi. Patiešām ikviens.”