Miele

Kails KonotonsIzteikt mirkli

Kaut arī viņš ir ar 3 “Michelin” zvaigznēm apbalvots augstākās klases pavārs, Kails Konotons ir ļoti pieejams. Viņam patīk dārzkopība, gatavošana un viņam patīk sagādāt prieku citiem, un viņu bezgalīgi aizrauj japāņu virtuve. Dzīvot dzīvi, kas pārsniedz visu līdz šim piedzīvoto, viņam nozīmē nekad nesamierināties ar sasniegto.

“Dzīve ir pārāk īsa, lai paliktu komforta zonā. Vajadzētu vienmēr izaicināt pašam sevi.”
Kails KonotonsAr 3 “Michelin” zvaigznēm apbalvots augstākās klases pavārs

Kā Kalifornijas Sonomas apgabalā esošā restorāna “Single Thread” īpašnieks un šefpavārs Kails sevi velta savu ēdienu sastāvdaļām – no to audzēšanas līdz pat to pasniegšanai uz šķīvja. Savā 2 hektārus lielajā fermā viņš audzē dārzeņus, kurus pēc ražas novākšanas svaigus pārstrādā savā virtuvē. Tādējādi viņš notver acumirkli un saviem viesiem ar paša gatavoto ēdienu palīdzību veido saistību ar pašreizējo brīdi šajā vietā.

Kalifornija satiekas ar Japānu

“Garnēšanai vai precīziem virtuves darbiem es izmantoju tikai ēšanas irbulīšus, jo man patīk to dabiskais ritms, to plūsma. Kopumā es izmantoju nedaudzus, taču ļoti augstvērtīgus un sevišķi funkcionālus virtuves darbarīkus.”

Savu mīlestību uz japāņu kultūru Kails atklāja jau 9 gadu vecumā, kad viņš regulāri pavadīja tēvu darījumu braucienos pāri Klusajam okeānam uz tālajām salām. Abi bieži ēda Losandželosas japāņu restorānos un arvien no jauna lidoja uz Japānu, lai labāk iepazītu šīs valsts kultūru un virtuvi. Šīs pieredzes iedvesmots, Kails sāka savu karjeru japāņu restorānos, apmeklēja vienu no slavenākajām japāņu pavāru skolām un izglītojās Japānā, pirms galu galā pat pārcēlās uz Hokaido.

“Mēs vienmēr meklējam nākamo lielo radošo izrāvienu – kas ir inovatīvs? Ko varam radīt tādu, ko vēl neviens nekad nav redzējis?”

Kails un Adzuma

Viņu ciešā saikne gan ar dabu, gan arī ar japāņu kultūru ir tikai divi no iemesliem, kāpēc Kails un ziedu mākslinieks Adzuma Makoto sapratās uzreiz. “Strādāt kopā ar citiem māksliniekiem un amatniekiem mums, pavāriem, ir ļoti iedvesmojoši”, saka Kails. “Ir tik daudz paralēļu starp Adzumas ziedu pasauli un mūsu kulinārijas pasauli.”

Atturīga elegance – darbs ar kombinēto tvaika krāsni

Kombinētās tvaika krāsns iedvesmoti, abi izvēlējās, vienkāršas sastāvdaļas un radīja no tām kaut ko izcilu. Tādējādi Kails apvienoja dažādu veidu dārzeņus un kombinēja tos ar nevainojama zivs gabala apzināto vienkāršību. Ģeniāli vienkārša, tomēr ļoti īpaša maltīte.

Uzziniet vairāk par kombinēto tvaika krāsni

Zīdaina sojas siera, avokado un garšvielu mērce ir pamats, kas savstarpēji savieno dažādu veidu dārzeņus un zivi. Kails koncentrējās uz katras sastāvdaļas precīzu sagatavošanu un tādējādi nodrošināja, ka visi dažādie aromāti ir savstarpēji nevainojamā harmonijā.

Apturēt mirkli – darbs ar pilnās virsmas indukcijas plīts virsmu

“Tas, kas man šajā indukcijas virsmā īpaši patīk, ir tas, ka var vienlaicīgi darīt tik daudzas dažādas lietas. Līdz šim mums tehnoloģija vēl nekad nebija palīdzējusi virtuvē darboties ar tādu eleganci un tādu plūsmu – bet tieši to mēs, pavāri, meklējam”, paskaidro Kails. Rezultāts ir dienas momentuzņēmums, labākais, ko sezona var piedāvāt, sadalīts pa vairākiem, maziem ēdieniem. Maltīte, kurā var sajust katru atsevišķo aromātu un katra sastāvdaļa ir precīzi pagatavota un mākslinieciski pasniegta.”

Uzziniet vairāk par indukcijas virsmu

“Ir kāda japāņu frāze, kas skan kā “Kaicen” un nozīmē pārmaiņas uz labo. Katru dienu mēs runājam par to, kā patiešām varētu kaut ko mainīt. Lai to panāktu, nedrīkst atslābināties, nekad nedrīkst atteikties no atklājumu dziņas, nedrīkst apmierināties ar vidusmēru un vienmēr jāmēģina sasniegt nākamo līmeni.”