Tekstilizstrādājumu veidi un to kopšana

Alpaka

Alpaka

Šī cēlā materiāla izejviela ir Dienvidamerikas Vicuña lamas garā, zīdaini mirdzošā vilna. No viena dzīvnieka gadā iegūst vilnu vienam džemperim. Kaut gan alpakas vilna ir ļoti smalka un viegla, tā ir arī izturīga un elastīga. Alpakas vilnas šķiedrām ir tukšs vidus, tāpēc šīm šķiedrām piemīt apbrīnojama siltuma izlīdzināšanās spēja.

Uzzināt vairāk
Baumwolle

Kokvilna

Kokvilna ir visiecienītākā no dabīgajām šķiedrām, jo tai piemīt izcilas īpašības attiecībā uz aušanas tehniku un īpaši augsta pretestības spēja. Pasaulē ir vairāk nekā 300 krūmveida kokvilnas šķirņu. Lielākie kokvilnas ražošanas apgabali atrodas Ķīnā (23%) un ASV (20%).

Uzzināt vairāk
Daunen

Dūnas

Dūnām raksturīgs apjomīgums, tās saglabā siltumu un darbojas kā izolējošs materiāls. Tādēļ tās tiek izmantotas kā dūnu segu un dažādu apģērba gabalu pildījums. Kaut gan baltās dūnas ir visdārgākās, tomēr starp baltajām un pelēkajām jeb jauktas krāsas dūnām nav nekādu kvalitātes atšķirību.

Uzzināt vairāk
Frottier

Frotē

Frotē audumu veido pēc noteiktas shēmas austi cilpveida paveidieni. Izstrādājumi no frotē auduma neregulāri izvietoto cilpiņu dēļ ir ļoti uzsūcoši.

Uzzināt vairāk
Jeans

Džinsi

Sākotnēji šis materiāls tika izmantots darba biksēm, bet mūsdienās no tā tiek šūti svārki, somas, krekli, jakas un neskaitāmi citi apģērba gabali. Džinsa materiāla ražošanas pamatā ir kokvilna. Tā dēvētais dažādu krāsu (parasti zilas un baltas) sarža pinums rada īpašo džinsa rakstu, proti, audums no vienas puses ir zils, bet otra puse tam ir balta.

Uzzināt vairāk
Kaschmir

Kašmirs

Īpaši augstvērtīgs vilnas veids ir kašmirs. Šīs dabīgās šķiedras tiek reizi gadā iegūtas no kašmira kazu pavilnas. Visā pasaulē gada laikā tiek iegūts tikai apmēram 5000 tonnas gadā. Kašmirs ir ļoti dārgs un jutīgs tekstilmateriāls. Tādēļ mazgājot tam ir nepieciešama īpaša kopšana.

Uzzināt vairāk
Leder

Āda

Tā kā īsta āda ir dzīvnieku izcelsmes produkts, tai nepieciešama īpaša kopšana. Katram ādas veidam ir savi atšķirīgi kopšanas pasākumi. Tādēļ mēs iesakām kopšanas līdzekli vienmēr izmēģināt kādā slēptā izstrādājuma vietā. Pamata nosacījums visām apģērbu ražošanā izmantotajām ādām: Nedrīkst izmantot šķīdinātājus vai nagu lakas noņēmējus.

Uzzināt vairāk
Leinen

Lins

Šīs dabīgās šķiedras tiek iegūtas no linu stiebriem. Lins izceļas ar savu stingrību un izturību. Turklāt tas maz uzņem netīrumus un aromātus. Linu audums nav staipīgs un tāpēc diezgan ātri saburzās.

Uzzināt vairāk
Mischgewebe

Jauktās šķiedras

Labs audums dažkārt ir līdzīgs labām smaržām: atšķirību rada sajaukums. Robustā kokvilna iegūst elegenci, ja tai pievieno viskozi. Ja kašmiram pievieno kokvilnu, tas jūtami ietekmē iegādes izmaksas. Klasiskie jauktu šķiedru audumi sastāv no kokvilnas un sintētisko šķiedru savienojumiem.

Uzzināt vairāk
Popeline

Poplīns


Apzīmējums "poplīns" attiecas uz blīvi austu audumu ar smalkiem velkiem. Vārds "poplīns" ir tikai tirdzniecības apzīmējums un neattiecas uz konkrētām šķiedrām. Poplīnu var ražot no kokvilnas, zīda, vilnas, viskozes, poliestera vai dažādu šķiedru sajaukuma.

Uzzināt vairāk
Seide

Zīds

Zīds ir dabīgā šķiedra, kas rodas pēc zīdtauriņu kokonu atšķetināšanas. Čaklais zīdtauriņš savā kokonā savērpj smalkās šķiedras līdz pat 4 km garumā. Pateicoties tam raksturīgajam mīkstumam un īpašajam izskatam, zīds uz ādas rada smalka luksusa pieskāriena sajūtu.

Uzzināt vairāk
Syntetische Fasern

Sintētiskās šķiedras(neilons/poliesters/poliamīds/poliakrils)
Šīs sintētiskās šķiedras ir ļoti elastīgas un izturīgas pret stiepi un berzi. Tās nesaraujas un ātri žūst, jo uzsūc tikai nedaudz mitruma. Turklāt sintētiskie tekstilizstrādājumi lieliski saglabā formu un gandrīz nemaz neburzās.

Uzzināt vairāk
Wolle

Vilna

Vilnas šķiedras sastāv no vairākiem slāņiem. Vilna īpaši labi uztur siltumu, tāpēc bieži tā tiek izmantota siltiem džemperiem vai mīkstam ziemas apģērbam, piemēram, šallēm. Arī tādi materiāli kā kašmirs, angora, merino, jēra vilna vai mohēra ir vilnas materiāli. Visizplatītākā tomēr ir aitu vilna.

Uzzināt vairāk